Koolituskeskusest

Oled Eesti Persona Dolls Koolituskeskuse kodulehel, kus saad tutvuda ühe maailma efektiivseima kiusamisvastase kasvatusmetoodikaga. Siin saad registreeruda ka lasteaiaõpetajatele mõeldud koolitusele.

Persona Dolls metoodika arendab lastes empaatiavõimet ja sallivust tänu erinevate tegelaskujudega nukkudele, kes rühmatunnis koos õpetaja ja lastega oma rõõme jagavad ning ka kõige suurematele muredele lahendust otsivad.

Persona Dolls koolitajad

Persona Dolls nukkudega on võimalik muuta lapsed mõistvaks, hoolivaks ja teineteist austavaks. Nukkude lugusid õpetavad teid rakendama meie kogenud koolitajad, kes seda metoodikat ka oma igapäevatöös edukalt kasutavad.

Marilyn Palla
Marilyn Palla
Alates 2015 tegutsenud Persona Dolls Eesti koolituskeskuse koolitajana ning on seeläbi tutvustanud Persona Dolls metoodikat õpetajatele üle vabariigi.

Südamelähedaseks valdkonnaks õpetajatöös on Marilynil väärtuskasvatus, mida ta alates 2011 aastast “Persona Dolls” metoodikat rakendades oskuslikult läbi viib.

Marilyn Palla on koordinaatoriks ka väärtuskasvatust toetavates Comenius projektides: 2011-2013 „Õpime lastega austama kultuurilisi ja individuaalseid erinevusi, kasutades dramatiseeringuid ja “Persona Dolls” nukke“; 2013-2015 „Erinevad lood, ühised väärtused“. Erasmus+ projekt 2015 – 2018 “Iga laps on eriline”

2013. aastal pälvis õpetaja Marilyn Palla Tallinna Haridusameti tunnustuse tiitlile “Innovaatiline õpetaja”.

2014. aastal pälvis õpetaja Marilyn Palla tiitli “Tallinna aasta õpetaja 2014”

Pille Kull
Pille Kull
Oma laialdasi kogemusi on Pille jaganud alates 1990. aastast nii Tallinna Pedagoogilise Seminari kui Tallinna Ülikooli üliõpilastele ning on mentoriks tööd alustavatele õpetajatele.

Pille Kull töötab rühmaõpetajana Tallinna Suitsupääsupesa Lasteaias alates 1989.a., alustades tööd vahetult pärast õpingute lõpetamist Tallinna Pedagoogikakoolis. Juba kogenud õpetajana omandas ta töö kõrvalt ka erialase kõrghariduse Tallinna Pedagoogikaülikooli alushariduse pedagoogi erialal.

Õpetaja Pille on oma igapäeva töös innovaatiline, omas valdkonnas professionaalne, ta tegeleb enese arendamisega, leiab lisavõimalusi igapäevategevuste rikastamiseks ning püüab tagada seeläbi olulisema huvigrupi, laste igakülgne arengu ja rahulolu.

Omades pikaajalist töökogemust, on õpetaja heaks eeskujuks ja autoriteediks kolleegidele.

2010 aastal on Pille Kull atesteeritud vanempedagoogiks. 2013 pälvis õpetaja aukirja haridustöötajate tunnustussüsteemi „Eestimaa õpib ja tänab“ Tallinna parim „Aasta lasteaiaõpetaja“ kategoorias. 2015 aastal saavutas õpetaja Pille Tallinna Haridusasutuste Kvaliteediauhinna konkursil tunnustuse “Hea õpetaja 2015”

Alates 2015 aasta sügisest on õpetaja Pille Kull Persona Dolls koolituskeskuse koolitaja.

 

Koolituskeskuse töö

Eesti Persona Dolls koolituskeskus on loodud rahvusvaheliselt menuka õppemetoodika juurutamiseks edumeelsetes lasteaedades üle Eesti. Oma tööga soovime anda kõigile õpetajatele vajalikke oskusi ja teadmisi laste omavaheliste suhete paremaks muutmiseks.

Persona Dolls koolitusmetoodika põhineb nukkudel, kelle lood on tuttavad paljudele lastele. Persona Dolls õppenukud erinevad aga nukkudest, kellega lapsed kodus mängivad. Nad on suured, neid saab kallistada ning nende välimus on omanäoline ning ei pretendeeri meelelahutuslikule laitmatusele.

Igal nukuga tuleb lasteada kaasa ka tema isiklik lugu. Nukk räägib õpetajale, mis talle muret valmistab, olgu selleks narrimine prillide, kehakaalu või nahavärvi pärast või vaevab nuku hinge hoopis raske olukord tema perekonnas. Rühmatunnis saavad lapsed õpetaja juhendamisel nukuga sõbraks ning arutavad koos, kuidas tema murele lahendust leida.

[/fusion_text]

Koolituskeskuse tarkuseriiul

Eesti Persona Dolls koolituskeskuses on võimalik tutvuda ka mitmete materjalidega, mis aitavad metoodikat paremini mõista.
1.      „Persona Dolls nukuraamat“, koostatud koostöös Comenius projekti partneritega Türgist, Inglismaalt, Hipaaniast ja Itaaliast.

2.      „Persona Dolls – our experience“, sisaldab inglisekeelset kokkuvõtet metoodika tegevustest Tallinna Suitsupääsupesa Lasteaias.

3.      „Equality in action – a way forward with Persona Dolls“, Persona Doll Traing keskuse uuringud ja selle tulemused  metoodika kohta.

4.      „Celebrating Diversity – Inclusion in practice“, käsiraamat ja DVD erinevuste õpetamise kohta

5.      „Persona Dolls in action“, käsiraamat ja DVD metoodika tutvustuse ja metoodika tegevustega.

6.      „Storytelling to make a difference“, käsiraamat ja DVD metoodika tegevuste, hea kogemuse jagamise ja uuringute tulemustega.

Koolitused

Tallinna Suitsupääsupesa Lasteaed ootab kõiki õpetajaid kahepäevasele „Persona Dolls“ metoodika koolitusele.

Koolitus toimub Suitsupääsupesa lasteaias, aadressil Tallinn, Suitsu põik 4.
16 tunnise koolituse maksumus, mille sisse kuulub Persona Dolls metoodika käsiraamat ja üks „Persona Dolls“ nukk, ühele osalejale koos lõunasöögiga on 203 €.

Koolitused toimuvad järgmistel kuupäevadel:

1. Koolitus: 20.03 ja 27.03
2. Koolitus: 00.00. ja 00.00

Koolitusele saab registreerida meili aadressil merle.ausing@rahvuslind.edu.ee või täites alloleva ankeedi.

  Kuupäev*

  Osaleja ees- ja perenimi*

  Isikukood

  E-mail*

  Telefon

  Organisatsioon